Viimsepäeva Kell: Mis See On - Alternatiivvaade

Sisukord:

Anonim

Hiroshima ja Nagasaki tuumarünnak demonstreeris selgelt kuristiku sügavust, mille serval maailm ühtäkki sattus. Nõukogude Liit sai raketid kätte saanud igal ajal rünnata USA-d - keegi ei unistanud mingist aatomisõja võidust: tegemist oli kogu planeedi täieliku hävitamisega. Selles õhkkonnas, kus hirm asendas hukatust, loodi viimsepäeva kella projekt, mis näitas, kui palju aega on inimkonna eksisteerimiseks. Saime aru, mida need tähendavad.

Külmavereline arvutus

Esimese aatomipommi loojad avaldasid Robert Oppenheimeri enda juhtimisel pidevalt uusi andmeid oma uuringute kohta Ameerika Aatomiteadlaste Teatajas - nii keerulises ajakirjas, et isegi mõned füüsikud ei saanud sellest aru. 1947. aastal kutsus Oppenheimer aatomiteadlaste bülletääni käivitama uue projekti nimega Doomsday Clock.

Image
Image

Projekti olemus

Esimene temaatiline kate ilmus samal 1947. aastal. Sellel kujutatud tunnid näitasid mõni minut enne südaööd: minutid tähendasid hetkel rahvusvahelise olukorra pingekoefitsienti ja edusamme tuumarelvade väljatöötamisel. Tuumakataklüsm algab projekti autorite sõnul siis, kui kõik käed külmuvad kella 12 ajal.

Reklaamvideo:

Image
Image

Kellassepad

Muidugi teevad laskurite positsiooni osas otsuseid ainult kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid. Iga uue kontrolliaruandega kogub ajakirja juhatus eksperte - nad olid eri aegadel 18 Nobeli füüsikapreemia laureaati. Tuleb mõista, et iga minutikäe kiik ei ole üldse katse uue publiku tähelepanu odava vihjega köita. See on tõepoolest tuumasõja läheduse näitaja.

Image
Image

Mida kell näitas

Minutiklahv näitas algselt seitset minutit südaööni. 60 aasta jooksul on teadlased oma seisukohta muutnud 22 korda: külma sõja ajal ootas ajakirja järgmine number hinge kinni pidades.

Image
Image

Kariibi mere kriis

Tuumasõda algas peaaegu 1962. aastal. Kuuba raketikriis arenes nii kiiresti, et teadlastel polnud lihtsalt aega reageerida - kellaosutid jäid liikumatuks. 38 päeva jooksul jälgis kogu maailm kriisi sündmusi pingsalt, kuid õnneks ei juhtunud midagi.

Image
Image

Head minutit

Pärast Kuuba raketikriisi tekkis mõningane uni. Konflikti osapooled kartsid järgmist kokkupõrget, millel oli kõik võimalused viimaseks saada. 1963. aastal, kui külm sõda oli veel täies hoos, keerasid läbilaskmatud teadlased kella 12 minutit tagasi. Parim aeg, mida Doomsday Clock näitas 1991. aastal: NSV Liit ja USA kirjutasid alla strateegiliste relvade vähendamise lepingule.

Image
Image

23:58

Mõlema riigi teadlased võitlesid uusimate termotuumarelvade loomise pärast. Sõda tundus vältimatu ja võit "intellektuaalsest rassist" sai automaatselt kogu rahva püsimajäämise tagatiseks. 1953. aastal katsetas USA esimest termotuumapommi - kaks nädalat hiljem vastas Nõukogude Liit sarnaste katsetega. Kellanupud nihutati seisule 23:58, mis on endiselt nende südaööle lähim positsioon.

Image
Image

Mis kell on, kas oskate mulle öelda?

Kuid meil on kõik võimalused uut plaati näha. 2015. aastal pöörasid asjatundlikud teadlased noolte 23:57 peale - USA ja Venemaa käivitavad tuumatriadi relvade moderniseerimise programme, mis tulevikus tähendab uut võidurelvastumist. Olukord Ukrainaga võib samade ekspertide sõnul (ja me mäletame, et Nobeli preemia laureaate ei saa vaevalt nimetada lühinägelikeks või rumalateks), võib muutuda täiemahuliseks vastasseisuks ida ja lääne vahel - ja siis liiguvad kellakäed viimast korda.